بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران و دیگر نهادهای صنفی در محکومیت حکم ظالمانه و خلاف قانون اساسی آقای رسول بداقی و اعتراض به روند پرونده سازی ها علیه فعالان صنفی

تشکل صادر کننده: شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

تاریخ صدور: ۲۹ فروردین ۱۴۰۱

معلمان فرهیخته و مطالبه گر،مردم آگاه و فهیم ایران:
رسول بداقی معلم اخراجی و اسطوره ی مقاومت فرهنگیان در یک دادگاه نمایشی و فرمایشی وبه دور از هرگونه انصاف به پنج سال زندان ؛ ۲سال ممنوعیت خروج از کشور و ۲سال ممنوعیت اقامت در تهران و استان های هم جوار محکوم شده است.
این حکم ظالمانه بی تردید یادآور احکامی است که در دادگاه های انگیزاسیون قرون وسطایی برای آگاهان و فرهیختگان صادر می شده.
حاکمیت امروز اراده کرده که نه تنها صدای حق طلبانه ی معلمان را نشنیده بگیرد، بلکه با تشدید فشارها و پرونده سازی های نابخردانه ؛ جنبش معلمان ایران را به محاق ببرد. پس از تجمعات گسترده و افتخار آمیز وبه حق معلمان از تاریخ مهر تا اسفند ۱۴۰۰
❇️حاکمیت در اسفند ماه در گام نخست با پرونده سازی برای کنشگران سراسر کشور،خط جدید و گسترده تری را برای سرکوب معلمانِ مطالبه گر را پی ریزی کرد.
❇️در گام دوم با ارعاب و تهدید ، تجمع حمایتی و مسالمت آمیز معلمان، در شهرستان رودسر در اعتراض به محاکمه عزیز قاسم زاده را با سرکوب وحشیانه پاسخ داد.
❇️ در مرحله سوم، هم زمان با نزدیک شدن به هفته معلم، با صدور حکمی ظالمانه و غیر قابل باور برای رسول بداقی، نهایت ترس و وحشت خود را از کنش صنفی وجنبش مدنی وآگاهانه معلمان نشان داد.
اما معلمان ایران نشان داده اند که هیچ عاملی نمی تواند آنان را از مطالبه گریِ حق طلبانه باز دارد و به کنج عزلت و بی تفاوتی و درماندگی بکشاند، معلمان مکرر فریب مسئولان و عدم تعهدشان را طی سالیان متمادی تجربه کرده اند واز همین رو اعتراض میدانی را اینک تنها راه حل برای عقب نشینی فرهنگ ستیزانی می دانند که در جای جای این سرزمین بر مصادر امور تکیه زده اند و جز چپاول سرمایه های ملی و تعدی به حقوق ملت، یادگار دیگری از خود بر جای نگذاشته اند.
احکام قضایی ناعادلانه باعث شده که رسول بداقی در زندگی با سختی های بسیاری روبرو شده و با محکومیت او به حبس های ناعادلانه، درصدد به انزوا کشاندن ایشان هستند. در صورتی که بداقی تنها در یک مرحله هفت سال زندان بدون یک دقیقه مرخصی را سربلند و سرافرازانه پشت سر گذاشته است.مسلما پرونده سازی های ناجوانمردانه و صدور احکام ناعادلانه ی قضایی برای رسول بداقی کوچکترین خللی در اراده و عزم مثال زدنی او به وجود نخواهد آورد و معلمان ایران زمین را بر مطالبه گری به حق شان مصمم تر خواهد نمود.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن محکومیت شدید حکم غیر انسانی، غیر قانونی و ظالمانه رسول بداقی ، اعلام می دارد صادر کنندگان این حکم ناعادلانه و ناجوانمردانه، پاسخ کردار معلم ستیزانه خود را در تجمع یکم اردیبهشت ماه از جنبش معلمان ایران زمین دریافت می کنند.
دهن کجی به خواسته معلمان با صدور چنین احکامی مسلما تبعات سنگینی برای حاکمیتی دارد که امروز معلم ستیزی را در صدر برنامه های خود قرار داده و با انتخاب وزیرانی در راس آموزش و پرورش که هیچ نسبتی با مطالبات معلمان نداشته اند، تا به امروز، این تقابل را به روشنی به نمایش گذارده اند.
بی تردید جامعه ایرانی برای داشتن ایرانی آباد و آزاد و مملو از عدالت، چشم امیدش به معلمان حق طلبی چون رسول بداقی ، اسماعیل عبدی ، جعفر ابراهیمی ، عزیز قاسم زاده ، مهدی فتحی ؛ رسول کارگر ؛ محمود بهشتی لنگرودی،محمد فلاحی، صلاح آزادی، رادا مردانی ، محمود ملاکی و هزاران هزار معلم آزادیخواه سراسر کشور است که به فرهنگ حق طلبی و عدالت خواهی در میان معلمان و باور عمومی یاری رسانده اند. حاکمان بهتر است بدانند که اگر فرهیختگان و معلمان یک مملکت را بشکنند ، خودشان توسط مردم شکسته و له می شوند و این سزای بی عدالتی حاکمان ظالم است !!

لذا شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن حمایت از رسول بداقی و سایر همکاران دارای پرونده به حاکمیت هشدار می دهد که به عواقب رفتار معلم ستیزانه با آموزگاران شریف ایران اندیشه کند و راهی نو را برای حل بحران ها و معضل های کشور بیابد.
باشد که عاقبت زیان کاران و خشک مغزان متحجر عبرتی باشد برای آنان که برشاخ قدرت نشسته و نابخردانه همان شاخ را به تیغ ظلم می برند.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

۲۹ فروردین ۱۴۰۱

منبع

تصویر بیانیه

بیانیه انجمن صنفی فرهنگیان شهرستان اسلام‌آبادغرب در رابطه با محکومیت معلم آزاده رسول بداقی

بیانیه انجمن صنفی معلمان کردستان(سقز وزیویه)در پی صدور رای ناعادلانه علیه رسول بداقی

بیانیه کانون صنفی معلمان خوزستان در اعتراض به حکم ظالمانه رسول بداقی

بیانیه انجمن صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته کرمانشاه در محکومیت حکم رسول بداقی

بیانیه انجمن صنفی معلمان گیلان در پی صدور رای ناعادلانه علیه رسول بداقی

بیانیه کانون صنفی معلمان اسلامشهر در اعتراض به محکومیت رسول بداقی

بیانیه کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز، در محکومیت حکم قضایی رسول بداقی

بیانیه کانون معلمان همدان در خصوص صدور رای ظالمانه علیه آقای رسول بداقی معلم محبوب، آزاده و مردمی

بیانیه کانون صنفی فرهنگیان مستقل آذربایجان شرقی در محکومیت ۵ سال زندان رسول بداقی

بیانیه کانون صنفی فرهنگیان یزد درمورد اعتراض به حکم صادره درخصوص معلم فعال صنفی آقای رسول بداقی