فراخوان برای تجمع فرهنگیان در تاریخ پنج‌شنبه ۱۷فروردین


تشکل صادر کننده: گروه پیگیری مطالبات صنفی و قانونی فرهنگیان شاغل و بازنشسته استان تهران

تاریخ صدور: ۱۶ فروردین ۱۴۰۲


گروه پیگیری مطالبات فرهنگیان استان تهران بدینوسیله مواضع خود را در خصوص اقدامات اخیر مسئولین اعم از دولت، نمایندگان مجلس و شخص وزیر آموزش و پرورش در قبال جامعه بزرگ فرهنگیان اعلام می‌دارد.

اقدامات مجلس‌نشینان، سازمان برنامه و بودجه و متولیان وزارت آموزش و پرورش در خصوص تصویب و اجرای لایحه رتبه‌بندی، نه تنها شیرینی و حلاوت تصویب این لایحه را به مرارت تبدیل کرد بلکه باعث خشم و انزجار فرهنگیان نسبت به عملکرد خط مشی گذاران و مسئولین حکومتی گردید.

اکنون به مسئولین تذکر داده و سوال می‌کنیم شما چگونه به خود اجازه می‌دهید با فرهنگیان نجیب و شریفی که از حقوق قانونی خود در برخورداری از حقوق حداقل ۸۰ درصد هیأت‌علمی چشم پوشی کردند و از ادامه اعتراضات و تجمعات خود دست کشیده و یک بار دیگر به مسئولین اعتماد نمودند، اینگونه رفتار کرده و آنان را موردتوهین و تحقیرهای ناروا قرار دهید؟!!

 از کدام برخوردهای توهین‌آمیزتان با معلمان بگوئیم؟!

 از همسان‌سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته و شاغلین طبق قانون مصوب و ۹۰ درصد شاغلین؛ از پرداخت حقوق معلم در آخرین ساعات آخرین روز سال و همزمان با شروع تعطیلی پایان سال آنهم بصورت قسطی؛ از اعمال رتبه‌بندی، حقه‌بندی، و خلاف قانون و مغایر با نص صریح قانون با آن سازوکار کذایی ‌که باعث اعتراض قریب به اتفاق همه همکاران خصوصا همکاران باسابقه بالا گردید. یا از عدم پرداخت بیش از شش ماه اضافه‌کاری و حق‌التدریس معلمین؛ یا از عدم بهره‌مندی معلمان مظلوم از مفاد قانونی مدیریت خدمات کشوری؛ یا از عدم اعمال فوق‌العاده خاص برای معلمان با وجود نص صریح قانون مدیریت خدمات کشوری؛ یا از عدم تصویب و اعمال فوق‌العاده ویژه ۵۰ درصد باتوجه بر نص صریح قانون مدیریت خدمات کشوری؛ یا از عدم بهره‌مندی معلمین از رفاهیات و خدمات رفاهی براساس مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری؛ و آیا پرداخت دیرهنگام حقوق اسفندماه در آخرین ساعات پایان سال مصداق توهین و تحقیر نیست؟!!

چگونه است که حقوق تمام کارمندان دولت و نهادها و…طبق روال همیشه در چند روز قبل از پایان سال به همراه پاداش‌های آنچنانی و تمام معوقات و بهره‌مندی‌ها و اضافات و..‌.. واریز می‌شود اما نوبت که به فرهنگیان می‌رسد با منع قانونی و اشکال در سیستم و بهانه‌های واهی مواجه می‌شود!! آیا مسئولین هرگز می‌توانند خود را لحظه‌ای به جای معلمی که منتظر واریز حقوق و خرید مایحتاج شب عید برای خانواده خود است تصور کنند؟! این تبعیض‌‌ها و بی‌عدالتی‌های آشکار و توهین‌ها و تحقیرها را چگونه می‌توان تحمل نمود. البته متهم اصلی در این تحقیرها و بی‌حرمتی‌ها شخص وزیر آ.پ و متولیان امر در وزرات آموزش و پرورش هستند چرا که از قدیم گفته‌اند “احترام امامزاده به متولی آن است.” حال بر اساس وظایف شرعی و انسانی خود مبنی بر عدم سکوت در مقابل ظلم، در مطالبه حق به همه مسببان این توهین و تحقیرها هشدار می‌دهیم چنانچه مطالبات ذیل محقق نگردد مجبور به تعطیلی کلاس‌ها و از سرگیری تجمعات خواهیم بود

 اهم مطالبات فرهنگیان که باید در اسرع وقت محقق شود:

– پرداخت اضافه‌کاری شش ماهه همکاران به طور کامل و تمام تا پایان تعطیلات نوروزی و قبل از شروع کلاس‌ها

– اصلاح آئین‌نامه قانون رتبه‌بندی بر اساس مولفه‌های مدرک، سنوات خدمت، ارزشیابی سالانه و ساعات ضمن‌خدمت، و پرداخت معوقات مرتبط بر آن طبق قانون از ۳۱شهریور ۱۴۰۰

– برخورداری همکاران فرهنگی از پرداختی‌ها و رفاهیات و خدمات رفاهی همچون سایر نهادها و دستگاه‌های دولتی

– تصویب و اعمال فوق‌العاده خاص و فوق‌العاده ویژه برای فرهنگیان طبق قانون مدیریت خدمات کشوری

ناگفته نماند که گروه پیگیری مطالبات استان تهران، با بررسی کارشناسی آئین‌نامه کذایی رتبه‌بندی اشکالات و خیانت‌های آن را استخراج نموده بود و همکاران را از بارگذاری مدارک نهی کرده بود و نسبت به عواقب بارگذاری مدارک هشدار داده بود. لذا طبق در خواست فراوان فرهنگیان، از همکاران فرهنگی باشرف تقاضا می‌شود جهت جلوگیری از تکرار این بی‌احترامی‌ها و حفظ شأن و جایگاه معلم ضمن ورود به مدارس از حضور در کلاسهای درس از تاریخ ۱۴ فروردین خودداری نموده و در تجمع روز پنجشنبه ۱۷ فروردین ساعت ۱۰ صبح در محل وزارت آموزش و پرورش شرکت نمایند.

در ضمن یادآور می‌شویم مسئولیت تبعات ناشی از این اقدامات برعهده مسئولینی است که برخلاف وعده‌های خود عمل نموده و باعث تحقیر و توهین به معلم شده‌اند.

 تاریخ تجمع: پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱۷
زمان: ساعت ۱۰ صبح
مکان:جلوی وزارت آوپ

گروه پیگیری مطالبات صنفی و قانونی فرهنگیان شاغل و بازنشسته استان تهران

منبع

تصویر بیانیه