بیانیه انجمن صنفی معلمان فارس در حمایت از فراخوان تجمع ۲۲ اردیبهشت ماه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان کشور


تشکل صادر کننده: انجمن صنفی معلمان فارس

تاریخ صدور: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

🔸بار دیگر معلمان خواهند آمد و برای تحقق مطالبات خود خیابان را تسخیر خواهند کرد. اما این‌بار در حالی به میدان خواهند آمد که برخی از همکاران و فعالان شرافتمند معلمان در تجمع ۱۱ اردیبهشت در تهران و چند شهر دیگر به صورت بی‌رحمانه‌ و غیرقانونی مورد تهاجم قرار گرفتند و متاسفانه هنوز خبری از آزادی و سرنوشت آنها نیست.

🔸لایحه‌ی رتبه‌بندی معلمان شاغل حدود ۳۰ بار در وزارتخانه‌ی آموزش و پرورش مورد تجدید نظر قرار گرفته است، بعد از یک سال جار و جنجال دوباره از هیئت دولت برگشت داده شده است و هیچ خبری از اصلاحات نهایی آن نیست. چنین روند تغییرات و اصلاحاتی، نشانگر بی ‌کفایتی محض و عدم صلاحیت تیم تصمیم‌گیری در وزارتخانه‌ی آموزش و پرورش است.

🔸همسان‌سازی بازنشسته‌ها همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و متاسفانه بلاتکلیف مانده است. ظلم مضاعف به معلمان خرید خدمتی و نیروهای خدماتی و سرایداری همچنان باقیست.

🔸در این اوضاع آشفته که هیچ چشم‌انداز روشنی برای تحقق مطالبات معلمان و اصلاح وضعیت آموزش و پرورش وجود ندارد؛ متاسفانه وزیر آموزش و پرورش به جای رسیدگی به مشکلات آموزش و پرورش و انتقادپذیری، به تهدید معلمان مطالبه‌گر می‌پردازد و آنان را به اخراج تهدید می‌کند. بسی جای تاسف است که سکان‌دار آموزش و پرورش چنین سخنان نسنجیده‌ای را به زبان می‌آورد.

🔸انجمن صنفی معلمان فارس در راستای حمایت از فراخوان تجمع ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی کشور از معلمان شاغل و بازنشسته شجاع و شرافتمند دعوت به عمل می‌آورد تا بار دیگر به خیابان بیایند و علاوه بر مطالبه‌ی آزادی معلمان دربند و بازداشتی و پایان تهدید و پرونده سازی، ثابت کنند که برای تحقق مطالبات قانونی خود راسخ‌تر از گذشته هستند و هیچ تهدید و ارعابی نمی‌تواند اراده‌ی آنان را متزلزل نماید.

🔸ضمنا همکاران گرامی شاغل و بازنشسته نواحی چهارگانه ، شهرهای صدرا، سرچهان، مرودشت، بیضا، ارسنجان، زرقان، پاسارگاد، سپیدان، خفر، سروستان، خرم بید، خرامه، کوار، بختگان و نیروهای عشایری، مناطق ارژن، سیاخ دارنگون، کوهمره سرخی جهت همراهی با معلمان آزاد اندیش در تجمع شیراز اعلام امادگی کرده اند.

🔻 میعادگاه معلمان حق طلب

◀️شیراز :خیابان معدل روبروی اداره‌کل آموزش و پرورش فارس

◀️شهرستان‌ها: روبروی ادارات آموزش و پرورش شهرستان

🕙زمان: پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱
ساعت ۱۰ صبح

انجمن صنفی معلمان فارس

منبع

تصویر بیانیه