بیانیه انجمن صنفی معلمان فارس در اعتراض به بازگشایی مدارس

تشکل صادر کننده: انجمن صنفی معلمان فارس

تاریخ صدور: ۱۳ فروردین ۱۴۰۱

وزارت آموزش و پرورش از ۱۴ فروردین ماه اقدام به بازگشایی مدارس و برگزاری کلاس های درس به صورت حضوری نموده و هر گونه آموزش از طریق فضای مجازی را تعطیل اعلام کرده است که این خود نشان از اجبار جهت حضور دانش آموزان در مدرسه می باشد.

اما جناب وزیر محترم با توجه به شرایط مدارس از نظر امکانات و تعداد دانش آموزان و فضای کلاس ها، آیا رعایت شیوه نامه های  بهداشتی و فاصله گذاری مناسب در کلاس های درس قابل اجرا است؟ 

آیا کلاس های درس دارای سیستم تهویه هوای مناسب می باشند؟

چگونه دانش آموزان چندین ساعت با ماسک در کلاس حضور داشته باشند در حالی که بازگشایی مدارس با ماه مبارک رمضان مقارن گردیده است ؟ 

و آیا بهتر نبود حداقل بازگشایی مدارس را به یک هفته بعد از تعطیلات  نوروزی موکول می کردید تا افراد بیمار و ناقل مشخص شوند؟

در دو سال و نیم گذشته که کلاس ها به صورت مجازی برگزار گردید معلمان تمامی سعی و تلاش خود را بی دریغ در جهت آموزش هر چه بهتر و با کیفیت تر فرزندان این مرز و بوم به کار بستند و حتی ساعات استراحت خود را به پاسخگویی به دانش آموزان اختصاص دادند و دلسوزانه سکان دار امر تعلیم و تربیت شدند اما این اقدام شما در این یک ماه و نیم باقی مانده از سال تحصیلی آن هم پس از تعطیلات نوروزی و احتمال موج شدید این بیماری تنها جان فرزندان این سرزمين، معلمان و خانواده ها را به مخاطره انداخته، موجب اضطراب و آسیب روحی و روانی آنها گردیده است.

این بیماری که روزانه در کشور ده ها نفر را به کام مرگ می کشاند به طوری که تقریبا هر خانواده به نوعی شاهد از دست دادن عزیزانی بوده و هست نیاز به اقدام کارشناسانه در جهت بازگشایی مدارس دارد.

انجمن صنفی معلمان فارس ضمن اظهار نگرانی از بازگشایی مدارس در جهت سلامت دانش آموزان امیدوار است که وزیر محترم در تصمیم خودشان تجدید نظر نمایند چرا که این تصمیم علاوه بر سلامت جسمانی بر سلامت روحی، روانی و عاطفی دانش آموزان و معلمان تاثیرگذار خواهد بود. مسلما سلامت دانش آموزان بر امر تعلیم و تربیت مقدم است.

منبع

تصویر بیانیه