اعلام همبستگی و ابراز همدردی عمیق شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با تمام انسان‌هایی که از زلزله ویرانگر در ترکیه و سوریه آسیب دیده‌اند

تشکل صادر کننده: شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

تاریخ صدور:۱۹ بهمن ۱۴۰۱


قلب ما برای تمام کسانی که عزیزان خود را از دست داده‌اند عمیقا به درد آمده است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، با معلمان، دانش‌آموزان، خانواده‌های عزیز آنان و همکارانمان در تشکلات صنفی معلمان در ترکیه و سوریه، همدردی و همبستگی خود را اعلام ‌می‌داریم.

متاسفانه اخبار رسیده از تشکلات معلمان و دیگر نهادهای صنفی و اتحادیه‌های کارگری در ترکیه بسیار نگران‌کننده است و‌ نشان‌ می‌دهد که این بلاهای در ظاهر «طبیعی» چگونه در بستر عدم کفایت و‌ تبعیضات سیستماتیک و سومدیریت نهادها و ‌مقامات مسئول به فجایای بس گسترده‌تری تبدیل می‌شوند.

بیش از ۸ هزار نفر کشته و دهها هزار نفر مجروح‌ و‌ بی‌خانمان‌ گشته‌اند، و همچنان بیم آن‌ می‌رود که تعداد کشته‌ها افزایش یابد. با وجود وخامت وضعیت، در بسیاری از مناطق تیم‌های امدادی وجود ندارد و یا کاملاً ناکافی هستند. در این شرایط که هر یک دقیقه‌ نقشی حیاتی دارد، کمک‌های اولیه، نیازهای اولیه، غذا، مواد بهداشتی، گرمایش و غیره بسیار ضروری است.

کلیه‌ی تشکلات معلمی، دانشجویی، سندیکایی و‌ مردمی سخت در تلاشند که به هر طریق ممکن به قربانیان این فاجعه یاری برسانند؛ اما برای همگان باید روشن باشد که حاکمیت و‌ دولت‌ها و‌ مقامات ‌در سطوح‌ مختلف مسئول مستقیم جان ‌مردم و‌ حفاظت از زندگی و اموال آنها هستند.

صدمه به یکی صدمه به همه‌ی ماست

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
۱۹ بهمن۱۴۰۱

منبع

تصویر بیانیه